Puvodni karimatka, se kterou Lukas odjel do Jizni Ameriky, byla Husky Foal. Kdyz jsem se za nim chystal, mezi vecmi, ktere chtel, abych mu privezl, byl nova penova karimatka. „Huskymatka“ totiz nesplnuje snad zadnou z vlastnosti, ktere vyrobce deklaruje. Trha se, nasakava vodu, a z puvodnich 12 mm tloustky se pouzivanim ztencila na 3 mm. Foto na konci clanku.
Lukas si tedy pral karimatku, ktera bude doopravdy nenasakava, pevna, a byl ochoten za to priplatit. Volba celkem bez vahani padla na renomovaneho vyrobce karimatek Therm-a-rest a jeho model Ridge Rest. K dispozici je varianta Classic o tloustce 15 mm a Solar o tloustce uctyhodnych 20 mm, navic s hlinikovym potahem pro lepsi odraz tepla zpet ke spicimu. S vedomim tuhych nocnich mrazu v obdobi andske zimy jsem nechtel nic podcenit a zvolil druhou jmenovanou.
A protoze sam jsem mel doma take Husky Foal (nebo Husky fail?), vzal jsem si z Lukasova pripadu pouceni, a koupil Thermarest Ridge Rest Solar i pro sebe.
K dispozici je ve dvou velikostech: regular 51×183 cm a large 63×196 cm.
My mame mensi variantu. Uzsi je vyhodnejsi pro pohyb v dopravnich prostredcich i hustych porostech a v malem expedicnim stanu by se stejne ani nevyuzila. Delka 183 cm je i pry mych 195 cm dostatecna, nebot pod hlavou ji nepotrebuji, tam mam improvizovany polstar z obleceni nebo pytle s ovesnymi vlockami.
A jake jsou tedy dojmy po 3 mesicich kazdodenniho pouzivani? Jen ty nejlepsi. Karimatka doopravdy nesaje vodu, doopravdy se netrha, a ani pri teplotach 10 az 15 stupnu pod nulou nepocitujeme vubec zadny chlad od zeme. Tloustka karimatky se nesnizila, byt nyni sbalena tvori uzsi valec, nez na zacatku. To je ale dano tim, ze se ponekud otupily hrany hrebenu na povrchu. Na funkci to ale nema znatelny vliv.
Karimatku Thermarest Ridge Rest Solar lze zakoupit napriklad zde.
recenze zkusenosti